Uitreiking van de Jong Talent Prijzen en ET Outreach Award 2021. De prijzen worden uitgereikt in drie opeenvolgende sessies, zie het programma hieronder. De livestream is hier op 29 november te volgen.

Jong Talent Prijzen: Aanmoedigingsprijzen voor eerstejaarsstudenten en afstudeerprijzen voor masterstudenten gesponsord door de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Informatieprofessionals (KNVI), het Koninklijk Instituut Van Ingenieurs (KIVI), Tata Steel, Pfizer, Koninklijke Van Wijhe Verf, Philips, East-West Seed, ASML, Shell, het Lorentzfonds, het De Zeeuw-Van Dishoeck Fonds, Enza Zaden, ORTEC, de Stichting Physica, de Koninklijke Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI), Canon Production Printing Netherlands, het Vaderlandsch Fonds, het Dorus Rijkers Fonds, de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en de Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen (KHMW). MEER WETEN

ET Outreach Award: De prijs heeft tot doel om “outreach” te bevorderen als één van de huidige verantwoordelijkheden van sterrenkundigen. Onder “outreach” wordt bijvoorbeeld verstaan: communicatie en ‘engagement’ met het algemene publiek; het gebruik van astronomie voor educatie bij primair en voortgezet onderwijs; en de inzet van sterrenkunde om maatschappelijke ontwikkelingen te bevorderen. MEER WETEN

De

 

Sessie 1 - 14.00-15.00 uur

Opening en welkom door Louise Gunning-Schepers, voorzitter KHMW.

De Zeeuw-Van Dishoeck Afstudeerprijs voor Sterrenkunde (3.000 euro)
Laudatio door Tim de Zeeuw, hoogleraar theoretische sterrenkunde Universiteit Leiden, vml. directeur-generaal ESO, voor:
Prijswinnaar Ewoud Wempe Rijksuniversiteit Groningen voor zijn scriptie 'High-precision localisation of gravitationally lensed gravitational waves'.
Filmpje prijswinnaar. 

ET Outreach Award (1.500 euro en bijdrage aan projectkosten van 3.500 euro)
Laudatio door Tim de Zeeuw, hoogleraar theoretische sterrenkunde Universiteit Leiden, vml. directeur-generaal ESO, voor:
Prijswinnaars Anniek Gloudemans, Amy Louca, Katharina Immer, Martijn Wilhelm, Michelle Willebrands, Sanne van Gammeren & Violette Impellizzeri Universiteit Leiden voor hun project 'Climate and Astronomy - Design Your Own Alien'.
Filmpje prijswinnaars.

Presentatie door Eva Laplace over de voortgang van het project 'Tool for Understanding the Lives, Interiors, and Physics of Stars (TULIPS)' waarvoor zij in 2020 de ET Outreach Award toegekend kreeg. 

Tata Steel Prijs voor Werktuigbouwkunde en Materiaalkunde (5.000 euro)
Laudatio door Jeroen van Beeck, Executive Officer to the Director R&D Tata Steel, voor:
Prijswinnaar Asif Hasan TU Delft voor zijn scriptie 'Thermal Turbulence in Variable Property Channel Flows: DNS and RAN'.
Filmpje prijswinnaar.

Canon Aanmoedigingsprijzen Werktuigbouwkunde en materiaalkunde (3 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Lars Idema, Component Lead Canon Production Printing R&D, voor:
Prijswinnaars: Matthijs van den Broek TU Eindhoven, Peter Jongenburger TU Delft, Pepijn van Os Universiteit Twente.

Vaderlandsch Fonds/Dorus Rijkers Fonds Aanmoedigingsprijzen Civiele en maritieme techniek (3 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Annette Schneemann, secretaris Samenwerkende Maritieme Fondsen, voor:
Prijswinnaars: Ellen Kok Universiteit Twente, Jochem Ribberink TU Delft, Ruben Wessendorp TU Delft.

KHMW Aanmoedigingsprijzen Lucht- en ruimtevaarttechniek (2 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Ad IJzerman, secretaris natuurwetenschappen KHMW, voor:
Prijswinnaars: Gerben Drijfhout TU Delft, Mike Timmerman TU Delft.

East-West Seed Afstudeerprijs voor Plantenwetenschappen (5.000 euro)
Laudatio door Ard Groot, Chairman East-West Seed, voor: 
Prijswinnaar Max Stassen Universiteit Utrecht voor zijn scriptie 'Coumarin communication along the microbiome-root-shoot axis'.
Filmpje prijswinnaar.

Enza Zaden Afstudeerprijs voor Biologie (3.000 euro)
Laudatio door Jeroen Rouppe van der Voort, Research Manager IP & External Projects Enza Zaden, voor:
Prijswinnaar Loes Verkuil Universiteit Utrecht voor haar scriptie 'The potential for soil restoration and carbon storage on degraded land in Colombia through implementation of coffee agroforestry systems'.
Filmpje prijswinnaar.

Enza Zaden Aanmoedigingsprijzen Biologie (7 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Jeroen Rouppe van der Voort, Research Manager IP & External Projects Enza Zaden, voor:
Prijswinnaars: Luka Biemond Universiteit Utrecht, Julia Boogh Vrije Universiteit, Elena van Bunnik Wageningen University & Research, Laura Habets Radboud Universiteit, Sue de Ron Universiteit van Amsterdam, Mihai Simioniuc Rijksuniversiteit Groningen, Gijs van der Velden Universiteit Leiden.

 

Sessie 2 - 15.30-16.30 uur

Opening en welkom door Ad IJzerman, secretaris natuurwetenschappen KHMW.

ASML Afstudeerprijs voor Wiskunde (5.000 euro)
Laudatio door Sjoerd Verduyn Lunel, directeur en afdelingsmanager Deep UV System Performance ASML, voor:
Prijswinnaar Mark van den Bosch Universiteit Leiden voor zijn scriptie 'Delay Differential Equations Driven by Levy Processes of Finite Intensity: on the Existence of Invariant Measures for Mackey-Glass Type Equations. Including a comprehensive discussion on Stochastic Integration Theory for rightcontinuous Semimartingales'.
Filmpje prijswinnaar.

ORTEC Aanmoedigingsprijzen Wiskunde en technische wiskunde (9 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Gerrit Timmer, CSO ORTEC, voor:
Prijswinnaars: Daniel Cortild Rijksuniversiteit Groningen, Gernt Hanskamp Universiteit Twente, Jippe Hoogeveen Universiteit Utrecht, Sebastian Kessler Universiteit van Amsterdam, Thijs de Kok Radboud Universiteit, Dominique Lawson Universiteit Leiden, Cor de Leeuw TU Eindhoven, Soroush Raeisi TU Delft, Lars Wagoner Vrije Universiteit.

KNVI/KIVI Scriptieprijzen voor Informatica en Informatiekunde (1e prijs 3.000 euro, twee gedeelde 2e prijzen van elk 1.000 euro)
Laudatio door Sandra de Waart, secretaris KNVI en Robert ter Hoor, voorzitter afdeling Informatica KIVI, voor:
Prijswinnaar Maaike Los Rijksuniversiteit Groningen (gedeelde 2e prijs) voor haar scriptie 'Choosing Fair Committees and Budgets: Proportionality in Multi-Winner Elections and Participatory Budgeting'.
Filmpje prijswinnaar.
Prijswinnaar Dominik Wehr Universiteit van Amsterdam (gedeelde 2e prijs) voor zijn scriptie 'An Abstract Framework for the Analysis of Cyclic Derivations'.
Filmpje prijswinnaar.
Prijswinnaar Zhaiyu Chen TU Delft (1e prijs) voor zijn scriptie 'Learning to Reconstruct Compact Building Models from Point Clouds'.
Filmpje prijswinnaar.

KNVI/KIVI Aanmoedigingsprijzen Informatica & technische informatica (9 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Sandra de Waart, secretaris KNVI en Robert ter Hoor, voorzitter afdeling Informatica KIVI, voor:
Prijswinnaars: Bozhidar Andonov TU Delft, Henk Berendsen Radboud Universiteit, Thierry Blankenstein Universiteit van Amsterdam, Channa Dias Perera Rijksuniversiteit Groningen, Silas de Graaf Universiteit Twente, Zsófia Katona Vrije Universiteit, Joost van der Laan Universiteit Utrecht, Nidhish Shah TU Eindhoven, Lieke Vertegaal Universiteit Leiden.

Philips Afstudeerprijs Data Science and Artificial Intelligence in Health Care (3.000 euro)
Laudatio door Milan Petkovic, Department head AI Data Science & Digital Twin Philips, voor:
Prijswinnaar Mick van der Spoel Tilburg University voor zijn scriptie 'Conditional Generative Deep Learning Models for Image-to-Image Translation in Magnetic Resonance Neuroimaging'.
Filmpje prijswinnaar.

Philips Afstudeerprijs Technology for Healthcare Solutions (3.000 euro)
Laudatio door Michel van Bruggen, Head Image-Guided Therapy (IGT) and Ultrasound (US) Devices and Systems Philips, voor:
Prijswinnaar Vera Kortman TU Delft voor haar scriptie 'A Suction Based Tissue Gripper for Minimal Invasive Surgery'.
Filmpje prijswinnaar.

Philips Aanmoedigingsprijzen Technology for Healthcare Solutions (3 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Milan Petkovic, Department Head AI Data Science & Digital Twin Philips voor:
Prijswinnaars: Marijn de Lange TU Eindhoven,
Thomas Martens Universiteit Twente, Cole Onorati Rijksuniversiteit Groningen.

Koninklijke Van Wijhe Verf Afstudeerprijs voor Chemie en Procestechnologie (3.000 euro)
Laudatio door Ron Hulst, R&D manager Koninklijke Van Wijhe Verf, voor:
Prijswinnaar Max Schelling TU Eindhoven voor zijn scriptie 'The effect of depletion interactions on the phase behavior of colloidal dispersions. Theoretical and experimental investigations'.
Filmpje prijswinnaar.

VNCI Aanmoedigingsprijzen Chemische technologie (3 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Erik Verbrugge, Innovation Manager VNCI, voor:
Prijswinnaars:
Fabienne Burkard Rijksuniversiteit Groningen, Phu Minh Lu Universiteit Twente, Lize Versluis TU Eindhoven.

 

Sessie 3 - 17.00-18.00 uur

Opening en welkom door Linda Hovius, ondervoorzitter KHMW.

Shell Afstudeerprijzen voor Natuurkunde (1e prijs 3.000 euro, 2e prijs 2.000 euro, 3e prijs 1.000 euro)
Laudatio door Paul Mak, Lead Process Integrator Shell Project & Technology, voor:
Prijswinnaar Marnix Wiechers Rijksuniversiteit Groningen (3e prijs) voor zijn scriptie 'Investigating the Efficiency Losses in Cs2AgBiBr6 Perovskite Solar Cells. Simulated and Experimental Device Architecture Optimisation'.
Filmpje prijswinnaar.
Prijswinnaar
Karlijn Kruiswijk Universiteit Leiden (2e prijs) voor haar scriptie 'Effective action, Particle Production and Backreaction in Cosmology'.
Filmpje prijswinnaar.
Prijswinnaar Tim de Wild Rijksuniversiteit Groningen (1e prijs) voor zijn scriptie 'Secondary Non-Gaussianities in the 21-Centimeter Signal during the Dark Ages'.
Filmpje prijswinnaar.

Shell Aanmoedigingsprijzen Scheikunde (6 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Paul Mak, Lead Process Integrator Shell Project & Technology, voor:
Prijswinnaars: Iris Blommestein TU Delft / Universiteit Leiden, Emmanuel Goerens Radboud Universiteit, Alexander Lenze Rijksuniversiteit Groningen, Maurits Mastwijk Universiteit Utrecht, Mike Meulendijks Universiteit van Amsterdam / Vrije Universiteit, Darcy Reynolds TU Delft / Universiteit Leiden.

Lorentz Afstudeerprijs voor Theoretische Natuurkunde (3.000 euro)
Laudatio door Carlo Beenakker, voorzitter commissie wetenschappelijke bestedingen Lorentzfonds, voor:
Prijswinnaar
Jordi Weggemans Universiteit Twente voor zijn scriptie 'Solving Correlation Clustering with the Quantum Approximate Optimisation Algorithm'.
Filmpje prijswinnaar.

Stichting Physica Aanmoedigingsprijzen Natuurkunde en technische natuurkunde (8 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Piet Mulders, penningmeester Stichting Physica, voor:
Prijswinnaars:
Nino Corak TU Delft, Lisa Eij Universiteit Utrecht, Berit Kooter Universiteit van Amsterdam / Vrije Universiteit, Natálie Koscelanská Rijksuniversiteit Groningen, Wouter Leenen Radboud Universiteit, Tobias Lewerissa Universiteit Leiden, Raoul Sanches TU Eindhoven, Naomi Spier Universiteit Twente.

Pfizer Prijzen voor Life Sciences (1e prijs 3.000 euro, 2e prijs 2.000 euro, 3e prijs 1.000 euro)
Laudatio door Marc Kaptein, medisch directeur Pfizer, voor:
Prijswinnaar Sophie Mastenbroek Universiteit van Amsterdam (3e prijs) voor haar scriptie 'The contribution of neurodegenerative, glial-related, and inflammatory CSF biomarkers to brain and cognitive resilience against tau pathology in Alzheimer’s disease'.
Filmpje prijswinnaar.
Prijswinnaar Marius Messemaker Universiteit Utrecht (2e prijs) voor zijn scriptie 'Mapping cell states in response to immunotherapy in cancer patients and tumour-bearing mouse models using single-cell analysis'.
Filmpje prijswinnaar.
Prijswinnaar Sabine Straathof Universiteit van Amsterdam (1e prijs) voor haar scriptie 'Lysozyme peptide fingerprinting by engineered Aerolysin nanopore'.
Filmpje prijswinnaar.

KNMP Aanmoedigingsprijzen Farmacie of (bio)farmaceutische wetenschappen (4 prijzen van elk 500 euro)
Laudatio door Nicole Hunfeld, vicevoorzitter en penningmeester KNMP-bestuur, voor:
Prijswinnaars:
Daan Bijker
Rijksuniversiteit Groningen, Thom van Gemeren Vrije Universiteit, Willemijn van der Heijden Universiteit Leiden, Raghad Kasas Universiteit Utrecht.

 

MET DANK AAN DE SPONSORS VAN DE PRIJZEN: